
Konferencja “Zjawisko uwalnianej aktywności: perspektywy zastosowania w medycynie i technologii”
W dniu 21. lutego w Parlamencie Europejskim odbyła się międzynarodowa konferencja “Zjawisko uwalnianej aktywności: perspektywy zastosowania w medycynie i technologii”. Wzięli w niej udział przedstawiciele świata naukowego z Unii Europejskiej oraz Rosji. Spotkanie dotyczyło zjawiska tzw. uwalnianej aktywności (ang. released-activity) – omówiono jego legislacyjną przyszłość, a także możliwości zastosowania w leczeniu chorób oraz w technologii. Uwalniana aktywność badana od ponad dwudziestu lat przez naukowców z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Norwegii i Rosji. Twórcą tej


















