...

Kategoria zaleceń: Dietetyczne

Zalecenia dietetyczne – acetylocholina

Dieta acetylocholinowa opiera się na żywności pochodzenia zwierzęcego: wysokotłuszczowej, wysokobiałkowej oraz o zrównoważonej zawartości węglowodanów. Menu należy uzupełniać w produkty zawierające cholinę, witaminy z grupy B (B1, B3, B5, B6, B9, B12), fosfatydyloserynę, L-karnitynę oraz minerały, szczególnie wapń i żelazo.

Zalecenia dietetyczne – dieta zrównoważona

Zrównoważona dieta śródziemnomorska charakteryzuje się wysokim spożyciem warzyw, owoców, strączków, ryb, oliwy i przypraw, przy relatywnie niskiej podaży nabiału oraz mięsa. Dieta Medi jest obecnie uznawana za najlepszy model żywienia wspierający funkcje poznawcze.

Zalecenia dietetyczne – dopamina

Dieta dopaminowa opiera się na żywności wysokobiałkowej oraz o zrównoważonej zawartości węglowodanów i tłuszczu. Menu należy uzupełniać w produkty zawierające L-tyrozynę, witaminy z grupy B (B3, B6, B9), witaminę C, D, E oraz minerały, szczególnie magnez, żelazo i cynk.

Zalecenia dietetyczne – GABA

Dieta GABA opiera się na żywności bardzo niskowęglowodanowej, wysokotłuszczowej oraz o zrównoważonej zawartości węglowodanów. Menu należy komponować z produktów o niskim IG, zawierających witaminy z grupy B (B1, B3, B6, B8, B9), witaminę K oraz minerały, szczególnie magnez i cynk.

Zalecenia dietetyczne – serotonina

Dieta serotoninowa opiera się na żywności wysokowęglowodanowej, niskobiałkowej oraz o zrównoważonej zawartości tłuszczu. Menu należy uzupełniać w produkty zawierające L-tryptofan, witaminy z grupy B (B1, B3, B6, B9, B12), witaminę D oraz minerały, szczególnie magnez, żelazo i wapń.