...

O platformie NeuroExpert

Neurofizjologia jest nauką, która szuka odpowiedzi na pytanie o ludzką naturę w oparciu o zasady funkcjonowania układu nerwowego. Jest to dziedzina niezwykle złożona, wciąż bardzo młoda i wymagająca wiele pracy oraz otwartości poznawczej. Z tych względów istnieje duża potrzeba systematyzowania oraz popularyzowania gromadzonej przez nią wiedzy. Dlatego postanowiliśmy stworzyć encyklopedię neurofizjologii online.

Misją przyświecającą tworzeniu platformy NeuroExpert jest udostępnienie polskiemu internaucie wiedzy neurofizjologicznej. Co prawda w dużej mierze jest ona dostępna w internecie, jednak w językach obcych, co przy specjalistycznym charakterze tekstów może przysporzyć problemów związanych z ich translacją i zrozumieniem. Do tego publikacje te są rozproszone i często ich synteza wymaga nie tylko większego, ogólnego rozeznania w naukach przyrodniczych, ale też sporych nakładów czasu.

Wciąż rozbudowywany zbiór artykułów – gromadzonych, dyskutowanych oraz publikowanych w ramach platformy eksperckiej, jaką jest NeuroExpert – może stać się dobrym punktem wyjścia dla osób zainteresowanych neurobiologią i neurofizjologią oraz ich praktycznymi zastosowaniami, takimi jak chociażby neuroregulacja. Encyklopedyczny charakter witryny umożliwia również wyrywkowe, hasłowe jej przeglądania, w sytuacji, gdy czytelnikowi potrzebna jest wiedza o konkretnym aspekcie układu nerwowego lub suplementach wpływających na jego funkcjonowanie.

,,Na pewno neurobiologia nie daje odpowiedzi na fundamentalne pytania, jakie stawia sobie człowiek, ale dostarcza mnóstwa pouczających przykładów pozwalających choć odrobinę lepiej zrozumieć otaczający świat i zachwycić się bardziej świadomie tym, jak wspaniale jest on skonstruowany. I na tym polega jej piękno."

Zespół redakcyjny NeuroExpert