
Kontakty z ludźmi są ważne
Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Potrzebuje towarzystwa innych osobników ze swojego gatunku, żeby móc prawidłowo funkcjonować. Potrzeba interakcji społecznych jest istotna w każdym wieku, ale wydaje się mieć szczególne znaczenie dla osób starszych. Taki wniosek można wyciągnąć z wyników badań naukowców