W mikołajki – 06.12.2019 – rozpoczęła się rejestracja na Neuronus IBRO Neuroscience Forum. Jest to interdyscyplinarna, międzynarodowa konferencja odbywająca się cyklicznie od 2012 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ostatniej edycji, w kwietniu 2018 roku, wzięło udział około 500 naukowców z ponad 25 krajów na całym świecie, w tym z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Konferencja Neuronus to intensywny 3-dniowy program zawierający wykłady plenarne, prezentacje, sesje ustne i sympozja. Zakres poruszanych tematów obejmuje neurobiologię ogólną, neuronaukę poznawczą i afektywną oraz neurologię kliniczną. Głównym celem konferencji jest przyciągnięcie jak największej liczby młodych naukowców: studentów, magistrantów i doktorantów, dostarczenie im solidnych i rzetelnych informacji pomocnych w kształtowaniu przyszłych perspektyw w świecie nauki i przedsiębiorczości.

Neuronus 2020 odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wśród zaproszonych gości pojawią się: dr Alejandro Schinder, dr Dayu Lin, dr Adam Hampshire, prof. Pico Caroni, prof. Karin Roelofs i prof. Karl J. Friston.

Bibliografia:
http://neuronusforum.pl/

Dodaj komentarz