...

Konferencja Neuronus 2018

Forum jest multidyscyplinarną, międzynarodową konferencją naukową z pogranicza neurobiologii, neuropsychologii i medycyny. głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby studentów, magistrantów i doktorantów w celu dostarczenia solidnych i rzetelnych informacji pomocnych w kształtowaniu przyszłych perspektyw w świecie nauki i przedsiębiorczości.

Neuronus 2018 IBRO Neuroscience została zaplanowana na 20-22 kwietnia 2018 i odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Forum jest multidyscyplinarną, międzynarodową konferencją naukową z pogranicza neurobiologii, neuropsychologii i medycyny.

Przez lata konferencja objęta była patronatem m.in.: Rektora UJ, Prezydenta miasta Kraków, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Cieszy się poparciem International Brain Research Organization (IBRO), Polskiego Towarzystwa Badań nad Układem Nerwowym oraz Polskiej Akademii Nauk.

Przy wsparciu wielu krajowych, jak i zagranicznych instytucji oraz udziale ponad 2 500 uczestników, w ciągu ostatnich edycji konferencja stała się jednym z czołowych wydarzeń z dziedziny neuroscience w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również cenionym i prestiżowym wydarzeniem naukowym w skali całego kontynentu.

Jej głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby studentów, magistrantów i doktorantów w celu dostarczenia solidnych i rzetelnych informacji pomocnych w kształtowaniu przyszłych perspektyw w świecie nauki i przedsiębiorczości.

Program tegorocznej konferencji będzie się składał z sześciu wykładów plenarnych wygłoszonych przez Keynote Speakers:

  • prof. Amir Amedi (Hebrew University, Izrael)
  • prof. Ole Jensen (University of Birmingham, Wielka Brytania)
  • prof. Markus Ullsperger (University of Magdeburg, Niemcy)
  • prof. Yves De Koninck (Laval University, Kanada)
  • prof. Thomas Kuner (University of Heidelberg, Niemcy)
  • prof. Emma Robinson (University Of Bristol, Wielka Brytania)

Ponadto odbędzie się 25 prezentacji zaproszonych gości oraz 15 sesji ustnych i sympozjów.

Szczególnym punktem programu jest sesja ku pamięci profesora Jerzego Vetulaniego, neurobiologa słynącego ze swojej działalności popularnonaukowej oraz profesora Krzysztofa Wędzonego, wybitnego neurofarmakologa- Drugs that Heal, Drugs that Kill: Tribute to Professors Jerzy Vetulani and Krzysztof Wędzony.

Bibliografia

Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy:

Podziel się opinią!

polecane wpisy:

Dzieci powinny czytać

W młodym wieku zachodzą kluczowe procesy plastyczności neuronalnej, które są istotne dla rozwoju mózgu. Dlatego warto wspierać u dzieci zachowania kształtujące ich rozwój, ponieważ mogą okazać się korzystne w dorosłym życiu. Przykładem takiego zachowania jest czytanie książek, czyli jedna z...

Kondycja wątroby a funkcje poznawcze

Przewlekłe choroby wątroby są coraz to bardziej powszechne w społeczeństwie. W ich przebiegu obserwuje się postępujące zmiany polegające na stopniowym zastępowaniu prawidłowego miąższu wątroby tkanką włóknistą, co prowadzi do zaburzeń struktury i funkcji tego narządu. Coraz więcej doniesień naukowych wskazuje,...

Jak białka pomagają spać

Sen pojawił się na wczesnym etapie ewolucji zwierząt i pełni podobną funkcję u wielu gatunków. Zarówno jego długość, jak i jakość jest ważna dla zachowania zdrowia. Jakość snu określana jest m.in. na podstawie częstotliwości i ilości wybudzeń w ciągu nocy....

Archiwum: