...

Kategoria zaleceń: GABA

Zalecenia behawioralne – GABA

Spośród ćwiczeń fizycznych najlepiej na aktywność GABA wpływają ćwiczenia cardio i trening interwałowy. Jako aktywność intelektualną zaleca się słuchanie audiobooków lub rozmowę z bliskimi. Pomocna jest też medytacja oparta na kontemplacji i relaksacji. W czasie wolnym korzystnie działa masaż i odpowiednia aromaterapia oraz poświęcenie się swojemu hobby. Warto również wykorzystać bioofeedback wzmacniający fale mózgowe theta.

Zalecenia dietetyczne – GABA

Dieta GABA opiera się na żywności bardzo niskowęglowodanowej, wysokotłuszczowej oraz o zrównoważonej zawartości węglowodanów. Menu należy komponować z produktów o niskim IG, zawierających witaminy z grupy B (B1, B3, B6, B8, B9), witaminę K oraz minerały, szczególnie magnez i cynk.

Zalecenia treningowe: GABA

Jakie ćwiczenia sprzyjają aktywności GABA? Jak prowadzić trening, by najlepiej stymulować tę sferę neuroaktywności? Już wkrótce odpowiemy na te pytania.

Zalecenia treningowe: ogólne zasady treningu

Dlaczego rozgrzewka jest ważna? Jak rozplanować trening? Jak czytać profesjonalny plan treningowy? Jaki wybrać strój? Jak i dlaczego zadbać o nawadnianie? Co dają regularne ćwiczenia? Odpowiedzi na te i inne pytania pojawią się właśnie tutaj.